Poradnia medycyny estetycznej

W Poradni Medycyny Estetycznej oferujemy Państwu zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego.
Ostrzykiwanie dotyczy takich obszarów ciała jak: twarz, okolice oczu, szyja, dekolt, dłonie i skóra głowy (w miejscach wypadających włosów).
Osocze bogatopłytkowe pobierane jest w trakcie wizyty z krwi pacjenta (w standardowy sposób – pobraniem z żyły naramiennej) i umieszczane w specjalnych probówkach. Następie lekarz poddaje  krew odwirowaniu (czas trwania to około 6 minut). W procesie tym dochodzi do oddzielenia się leukocytów i erytrocytów od osocza z płytkami krwi.

 Dla kogo jest to zabieg:

Zabiegowi poddać się mogą zarówno kobiety jak i mężczyźni. Polecamy zabieg z wykorzystaniem osocza osobom posiadającym zmarszczki, ale także w przypadku posiadania skóry wiotkiej, o niejednolitym odcieniu, a także w przypadku blizn powstałych w konsekwencji trądziku. Korzyści z zabiegu mogą także czerpać osoby borykające się z problemem łysienia – szczególnie mężczyźni.

Czas trwa zabieg:

Cała wizyta trwa około 60 minut, jednak czas trwania zależny jest od stanu skóry i wielkości ostrzykiwanej okolicy. Najpierw podawana jest specjalna maść znieczulająca w miejscach nakłuć (pozostawiamy ją na około 40 minut), a następnie osocze po uprzednim oczyszczeniu i zdezynfekowaniu skóry. 

Jakie efekty można uzyskać:

– efekt odmłodzenia dzięki wygładzeniu zmarszczek dzięki aktywnej regeneracji tkanek

– spowolnienie efektu starzenia się skóry dzięki produkcji kolagenu

– poprawa elastyczności i napięcia skory

– poprawa ukrwienia skóry

Efekt widoczny jest po około 2 tygodniach od wykonania zabiegu. Rezultat utrzymuje się do kilkunastu miesięcy.

Skóra po zabiegu:

Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona, z obrzękiem oraz charakteryzować się bolesnością. Możliwe jest także wystąpienie siniaków, wybroczyn. Objawy te jednak szybko ustępują choć mogą utrzymywać się 5-7 dni (szczególnie siniaki oraz wybroczyny). Na skórę, dzień po zabiegu można nałożyć makijaż. Niezaleca się nakładania makijażu tego samego dnia po wykonaniu zabiegu.

Zalecenia po zabiegu:

Skóra po zabiegu jest dosyć wrażliwa dlaczego przez pewien czas zalecane jest odpowiednie nawilżenie oraz pielęgnacja (delikatne mycie skóry). Odradza się stosowanie mocnych kremów z duża zawartością składników aktywnych oraz peelingów np. owocowych lub innych mocniejszych mogących jeszcze bardziej podrażnić skórę. W razie narażenia na promieniowanie słoneczne zalecane jest użycie kremu z filtrem ochronnym (sugerowane: SPF 50). Przez kilka dni należy zrezygnować z aktywności mogących doprowadzić do nadkażenia skóry czyli np. z sauny, basenu oraz intensywnych ćwiczeń fizycznych.  

Przeciwwskazania.

Przeciwskazaniem do wykonania zabiegu jest ciąża oraz okres karmienia piersią, zmiany ropne na skórze, infekcje ogólnoustrojowe, choroby wirusowe (w tym opryszczka), ale także choroba nowotworowa, zaburzenia krzepliwości krwi, choroby autoimmunologiczne oraz osoby stosujące leki przeciwzakrzepowe. 

Godziny otwarcia poradni:

czwartek 16:00 – 20:00

 

Sprawdź jak nas oceniają nasi pacjenci i ich rodziny.

Rejestracja i informacja

tel. 734 469 955
(kontakt pon., śr., czw. i pt.)