Poradnia leczenia bólu

 W naszej poradni podchodzimy do leczenia bólu kompleksowo. Ból pogarsza samopoczucie, przysparza często niewyobrażalnego cierpienia i uniemożliwia tym samym normalne funkcjonowanie. Jako zjawisko fizjologiczne jest potrzebny jedynie, aby sygnalizować zmiany, które zachodzą w organizmie. Jednak cierpienie, jakie przynosi już nie. Dlatego, zgodnie w wytycznymi WHO, powinien być traktowany nie tylko jako objaw chorobowy, ale choroba sama w sobie, która wymaga precyzyjnego diagnozowania i leczenia. Celem poradni jest leczenie pacjentów cierpiących na różnego rodzaju dolegliwości bólowe. 

W szczególności zajmujemy się bólem przewlekłym, czyli uporczywym i nawracającym, który towarzyszy nieuleczalnym chorobom lub pozostaje, pomimo wyleczenia powodującej go choroby (jak np. rak czy cukrzyca). Zapewniamy w ten sposób pacjentowi dostęp do leczenia farmakologicznego oraz specjalistycznych zabiegów przeciwbólowych.

W Poradni Leczenia Bólu wykorzystujemy specjalistyczny sprzęt medyczny jak USG, RTG, ramię C. 

Zakres usług Poradni obejmuje:

  • farmakologiczne leczenie bólu
  • dostawowe podanie leków
  • dożylne wlewy leków terapeutycznych z monitorowaniem,
  • podanie leku do przestrzeni zewnątrzoponowej (Z.O. – blokada),
  • termolezje (stymulacja nerwów)
  • blokada nerwów ośrodkowego układu nerwowego z użyciem RTG

Do poradni przyjmujemy pacjentów, których stan ogólny pozwala na przybycie do poradni samodzielnie. W szczególnych przypadkach możliwa jest wizyta w domu chorego. 

Konsultacje:  dr Przemysław Walczuk

 

Godziny przyjęć:

środa –  15:00 – 20:00

czwartek – 15:00 – 20:00

 

Zapisy:

Informacje i zgłoszenia przyjmujemy od poniedziałku do piątku pod numerem telefonu:  734 469 955

 

Uwaga! W trosce o komfort pacjentów, którzy korzystają z naszych usług, prosimy o poinformowanie swoich bliskich o terminie i celu teleporady w przypadku, gdy pacjent nie zapisuje się samodzielnie! Jest to szczególnie ważne, ze względu na konieczność skompletowania dokumentacji medycznej przez pacjenta.

Sprawdź jak nas oceniają nasi pacjenci i ich rodziny.

Rejestracja do poradni specjalistycznych

+48 734 469 955

 

 

Długoterminowa
opieka domowa

Agnieszka Konopska

+48 728 547 424